Visa tiesa apie

Hidroponika kokoso substrate

Tai menas auginti augalus be dirvožemio, kai augalai visas reikalingas maisto medžiagas gauna iš maitinamojo susbtrato, kuriame yra panirusios augalų šaknys

Hidroponika - kas tai?

Žodis hidroponika yra kilęs iš graikų kalbos žodžių derinio: hydro (vanduo) ir ponos (darbas).
Hidroponinėse sistemose augalai auginami inertiškoje auginimo terpėje ir jiems nuolat tiekiamas maitinamasis tirpalas, kurio pH yra idealiai sureguliuotas ir šaknims tiekiamos didelio tirpumo maisto medžiagos. Tai leidžia augalui paimti maisto medžiagas su mažiausiomis energijos sąnaudomis.
Tai sparčiai populiarėjantis augalų auginimo būdas, kurį galima pritaikyti uždaruose patalpuose ir turėti derlių visus metus. Auginant daržoves hidroponikos metodu nereikia įdirbti žemės, jos ravėti, laistyti ir purenti, trumpai tariant - nereikia teptis rankų. Tai ypač patogu gyvenantiems mieste ir turintiems ribotą ar nederlingą žemės plotą žmonėms. Be to, šis augalų auginimo metodas padeda sutaupyti daug laiko, nors ir reikalauja didesnių ar mažesnių pradinių investicijų.

Yra įvairių hidroponinio auginimo būdų. Žmonės dažnai mano, kad hidroponika yra toks auginimas, kai augalų šaknys tiesiogiai panardinamos vandens ir maisto medžiagų tirpale be jokio substrato. Tačiau tai tik vienas iš daugybės hidroponinio auginimo būdų. Daugelis užsienio ūkininkų pamėgo naudoti kokoso substratą savo hidroponiniuose ūkiuose.

Kokoso substrato privalumai hidroponikoje


  • Tai tvari ir aplinkai nekenksminga hidroponinė terpė. Jis taip pat gali būti pakartotinai naudojamas daug kartų.
  • Substratas įmituoja dirvožemį, todėl augalo šaknys turi kur "įsikibti" ir augalo antžeminė dalis yra vešlesnė, nes turi šaknų atramą.
  • Kokoso substratas turi aukštą KMS indeksą, o tai reiškia, kad lengvai perduoda maisto medžiagas augalo šaknims.
  • Kokoso lukštų substratas gerai praleidžia orą bei sulaiko šilumą, kas ypač svarbu besivystančioms augalų šanims.
  • Natūralus produktas, kuriame nėra jokių kenksmingų medžiagų. Todėl poveikis aplinkai yra mažesnis, todėl prisidedama prie vartotojų sveikatos užtikrinimo
  • Kokoso pluoštas padeda jūsų augalams išlikti sveikiems ir klestėti bet kokioje aplinkoje tiek viduje, tiek lauke
  • Kokoso lukštas yra natūraliai atsparus kenkėjams ir ligoms

Kokoso substrato paruošimas hidroponikai

Kokoso lukštų substratas greitai tampa populiariausia auginimo terpe, kurią naudoja hidroponikos augintojai. Kokosas yra organinė terpė, kuri puikiai sulaiko vandenį ir deguonį bei užtikrina kokybišką šaknų struktūrą ir augalų derlių. Tai taip pat puiki terpė pradedantiesiems hidroponikos srityje, nes ji panaši į tradicinį dirvožemį ir leidžia auginti hidroponiškai neperkant visos hidroponinės sistemos. Tačiau kokoso pluoštui reikia ypatingos priežiūros ir dėmesio, kad augalai ir šaknų sistemos būtų sveikos bei duodančios didelį derlių.
Kokoso pluoštas paprastai parduodamas suspaustose plytose- briketuose. Norint naudoti kokoso pluoštą, pirmiausia jis turi būti išbrinkytas vandenyje. Vadovaukitės instrukcijomis ant pakuotės, kad sužinotumėte, kiek vandens reikia įpilti. Detali paruošimo instrukciją rasite ČIA
Vienas kokoso pluošto trūkumas yra tai, kad jame gali būti daug druskų, kas gali pražudyti jūsų augalus. Kai kuriuose Azijos šalyse, kur gaminamas kokoso substratas, vietiniai žmonės plauna kokoso lukštą jūros vandenyje, ko pasėkoje kokoso plaušas tampa sūrus. Įsitikinkite prieš perkant, ar kokoso substratas yra tinkamai išplautas. Mūsų parduotuvėje parduodamas kokoso pluošto substratas yra tinkamai išplautas, todėl jį drąsiai galima naudoti sodinant augalus!

Kokoso pluoštas laikomas inertišku arba kitaip tariant- be maistinių medžiagų, nes jame yra tik nedidelis kiekis būtinų mineralų. Kokoso pluošte paprastai yra daug kalio (K) ir fosforo (P), tačiau kadangi jame yra tik nedideli kalcio (Ca), vario (Cu), geležies (Fe), magnio (Mg), boro (Br), mangano (Mn), azoto (N) ir cinko (Zn) kiekiai, todėl substratą dažnai reikia papildyti maistinėmis medžiagomis.

Tradiciniuose hidroponiniuose maisto papilduose yra daug kalio (K) ir fosforo (P), kurių nereikia, jei naudojate kokoso pluoštą. Vietoj to ieškokite kokoso pluoštui skirtų maistinių medžiagų papildų arba naudokite atskirus papildus, kad sukurtumėte savo mišinį. Pagrindinės maistinės medžiagos, kurias turėsite papildyti, yra kalcis (Ca) ir magnis (Mg). Be to, kokoso pluoštas yra puiki terpė mikroorganizmams augti, tačiau jam reikia azoto (N), todėl jūsų maistinių medžiagų priede turi būti daug azoto!


Nepamirškite gerųjų bakterijų!
Vienas iš didelių kokoso pluošto privalumų yra natūralus jo gebėjimas sudaryti idealią dirvą naudingiems mikroorganizmams, tokiems kaip bakterijos ir grybeliai, veistis. Deja, jūsų gaunamame kokoso pluošte šių mikroorganizmų natūraliai nėra. Būtina šiuos mikroorganizmus į savo sistemą įnešti per papildus arba organines maistines medžiagas ir trąšas. Dar vienas būdas paskatinti mikroorganizmų augimą yra dirvožemio praturtinimas biohumusu. Mūsų el.parduotuvėje galite įsigyti subalansuotą biohumuso ir kokoso substrato komplektą.


Šaltiniai:
https://hydroponicway.com/get-growing-with-coco-coir-611d316303e3
https://lt.wikipedia.org/wiki/Hidroponika
https://growace.com/blogs/learning-center/your-guide-to-growing-with-coco-coir

Made on
Tilda