Kokoso substrato paruošimas
Paprastas ir patikimas būdas išbrinkyti presuotą kokoso lukštų briketą
Kokoso pluoštas greitai tampa mėgstamiausia augalų auginimo terpe, nes daugelis patenkintų sodininkų sėkmingai auginą žalumynus, daržoves bei kambarines gėles šioje tvarioje durpių samanų alternatyvoje. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip paruošti kokoso substratą, kad pasiektumėte geriausių įmanomų rezultatų,
Natūralus kokoso riešutų šalutinis produktas - kokoso pluoštas nepasieks jūsų taip, kaip kitos auginimo terpės. Vietoj laisvos tekstūros kokoso pluoštas paprastai būna presuotos vientisos plytos formos. Nepriklausomai nuo to, ar jis skirtas naudoti lauko sode, ar kambariniams augalams, kokoso substratas turi būti tinkamai paruoštas prieš sodinant.
Nors galima įsigyti ir jau paruošto kokoso pluošto substrato, tačiau dažnai tai kainuoja brangiau, dėl sunkesnio svorio ir mažiau ekonomiško gabenimo. Sekiant sumažinti krovinio gabenimo išlaidas, kokoso substratas yra išplaunamas, išdžiovinamas ir presuojamas į įvarios formos bei dydžio: briketus, diskus, tabletės.
Siekiant paruošti kokoso substratą jį reikia išmirkyti vandenyje.

Kokoso substrato paruošimo instrukcija (Video kokoso substrato youtube kanale):

  • Išimkite kokoso lukštų briketą iš pakuotės
  • padėkite briketą į karutį arba kitą didelę talpą (100L)
  • įpilkite 30L šilto vandens
  • palaukite 15 min ir pabandykite susmulkinti briketą rankomis (kad briketas greičiau prisigertų vandens)
  • palaukite dar 20min kol briketas išbrinks iki 80L substrato
  • substratas paruoštas naudojimui!
Kokoso substrato praturtinimas maisto medžiagomis

Bene dažniausia pasitaikanti priežastis, dėl kurios sodininkai nusivylia kokoso substratu, yra klaidinga nuomonė, kad kokoso substratas natūraliai savyje turi maisto medžiagų reikalingų augalams augti ir vystytis. Jei substrato paruošimo etape nepridedama pagrindinių maistinių medžiagų, galite pastebėti, kad jūsų augalai ne taip gerai vystosi, kaip kitose auginimo terpėse, pavyzdžiui, durpiniuose mišiniuose.
Kokoso substratas yra auginimo terpė, kurioje gerai išsilaiko šiluma, drėgmė ir lengvai pasisavina maisto medžiagos, kurias būtina įterpti prieš sodinant augalus.
Įterpti maisto medžiagas į kokoso substratą galite dviem būdais:

Papildomos maistinės medžiagos kiekvienam augalui skirsis – vadovaukitės konkrečiomis auginimo instrukcijomis, kad pasirinktumėte teisingai.

Skaitykite daugiau: Kokoso substrato žemės mišinių receptai
Kovas, 15 / 2022
Turite klausimų? Mielai atsakysime!

El. paštas: info@roterna.lt
Tel.Nr: +37068575755
Facebook
Made on
Tilda