Pomidorai tavo balkone- misija įmanoma!
Tiems, kas nori savo balkone užauginti skanių pomidorų - žemės mišinio receptas pomidorams vazonuose!
Kiekvienas turbūt sutiks, kad savo auginti pomidorai yra 100 kartų skanesni ir sveikesni negu pirktiniai. Tačiau ne kiekvienas iš mūsų turi pakankamai žemės ploto jiems auginti, ypač gyvenant mieste, todėl pomidorai vazonuose yra puiki išeitis.
Pomidorų auginimo procesas prasideda nuo sėklų pasirinkimo. Šiais laikais yra išvesta daugiau kaip 800 įvairių pomidorų veislių, kurie skiriasi augalo aukščių, vaisių spalva, skoniu, dydžiu ir forma. Kadangi auginsite mažoje talpoje, svarbu pasirinkti žemaugę pomidorų veislę.
Mano mėgstamiausios pomidorų sėklos auginti vazonuose yra: "Fuzy- Vuzy", "Tumbling Tom Red" ir "Bajaja" pomidorų veislės.
Fuzy-Vuzy
Žemaūgė pūkuota egzotika. Krūmas netvarkingas, apie 30 cm. aukščio. Galima auginti vazonuose, pakeltų lysvių pakraščiuose. Vaisiai nedideli 15-20 g, taip pat šiek tiek pūkuoti, raudoni su gelsvais brūkšneliais. Ovalo formos su smaila „nosyte“. Saldūs, sultingi. Odelė plona.
Tumbling Tom Red
Svyrančių pomidorų veislė. Labai tinka aukštuose ar pakabinamuose vazonuose, plačiuose loveliuose, pakeltų lysvių pakraščiuose. Papuoš bet kurį balkoną, terasą ar net gėlyną. Labai derlingi. Pomidorai nedidukai, iki 20 g svorio. Saldžiarūgščiai, tvirta odele. Naudojami salotoms, konservuojami. Jokiu būdu nešalinti šoninių atžalų, labai sumažės derlius. Kad krūmas geriau vėdintųsi, galima praretinti lapus.
Bajaja
Tikrai labai derlinga ir atspari ligoms. Patiks tiems, kas mėgsta rūgštesnius pomidorus, ir kam netrukdo kieta odelė. Krūmas neaukštas, 30-40 cm. Labai netvarkingas, daug atžalų. Tačiau galima negenėti, bus tik daugiau pomidoriukų. Nereikia rišti. Vaisiai nedideli, 10-15 g. Konservavimui, salotoms. Jie susitelkę ne kekėse, o prisitvirtinę tiesiog prie stiebų kaip šaltalankiai. Galima auginti tiek šiltnamyje, tiek lauke, ar net vazone balkone, terasoje.

Kitas svarbus etapas yra tinkamo vazono pasirinkimas ir geras drenažas. Pomidorų šaknų sistema pasklinda giliai į dirvą ir blogai augs žemuose vazonuose. Jų šaknys taip pat gali greitai supūti, jei paliekamos drėgnoje dirvoje, todėl drenažo skylės yra būtinos.


Kai turėsite tinkamą konteinerį, taip pat turite apsvarstyti, kuo jį užpildyti.

Tinkamas vazoninis dirvožemis yra sveikų, skanių pomidorų ir gausaus jų derliaus pagrindas.

Dirvožemis yra terpė, kurioje šaknys pasisavina vandenį, maistines medžiagas ir deguonį, todėl labai svarbu tą terpę padaryti tinkamai. Tai galima pasiekti naudojant lengvą, gerai drenuojančią ir turtingą maistinių medžiagų dirvą. Ji turi išlaikyti pakankamai drėgmės, kad augalas neišdžiūtų, ypač vaisių mezgimo metu. Tačiau ji taip pat negali sulaikyti tiek vandens, kad uždusintų šaknis ir augalas pradėtų pūti.


Jei auginate pomidorus vazonuose, galite daug geriau kontroliuoti dirvožemio mišinį, nes patys nusprendžiate, iš ko jis susideda. Visiška kontrolė reiškia visišką atsakomybę. Jei naudosite netinkamus ingredientus netinkamu santykiu, jūsų pomidorų augalas greičiausiai nepasieks žydėjimo stadijos, jau nekalbant apie vaisius. Norint pasiekti puikų rezultatą, reikalinga tobula pusiausvyra.

Tobulas žemės mišinio receptas pomidorams vazonuose
Kaip jau minėta, pomidorai mėgsta derlingą ir purią dirvą. Derlingumą užtiktina kompostinis biohumusas, o purumą- kokoso substratas. Taip pat svarbu geras drenažas kurį užtikriną perlitas.

Mišinio receptas:
  • 2 dalys kokoso substrato
  • 1 dalis kompostinio biohumuso
  • 1 dalis perlito
Ant vazono dugno patartina padėti lavos akmenukų, kurie užtikrins dar geresnį vazono drenažą.
Subalansuotą mišinį tinkanti pomidorams galite įsigyti mūsų parduotuvėje čia
Sekite naujienas mūsų Facebook puslapyje
Made on
Tilda