Receptai gausiam derliui

Top 3 geriausi žemės mišinių receptai augalams

Kokoso substratas puikiai saveikauja su kitomis žemėmis, tokiomis kaip kompostas, juodžemis, biohumusas papildydamas ir pagerindamas jų savybės. Tokiu būdu suteiksite savo augalams tinkamiausias sąlygas vystytis, augti ir atnešti gausų derlių.
1

Kokoso substratas + juodžemis

kokoso substrato žemės mišinis
Kokoso substrato mišinis su juodžemiu
Paimkite supresuotą kokoso lukštų briketą, išmirkykite jį (detali kokoso substrato paruošimo instrukciją rasite ČIA). Paruoštas kokoso plaušas turėtų būti minkštas ir purus. Sumaišykite abu substratus lygiomis dalimis:

50% kokoso substrato ir 50% juodžemio žemės

Kokioje talpoje maišysite substratus priklauso nuo jums reikalingo kiekio. Iš vieno presuoto kokoso briketo gausite iki 75 L substrato. Jeigu jums nereikia tiek daug, dalį išbrinkito kokoso substrato galite atidėti į kibitą ar plastikinį maišą. Paruoštas kokoso lukštų substratas gali gulėti metų metus sandariai uždarytas, kadangi yra sterilus ir atsparus pelėsiui.
Šis žemės mišinio receptas puikiai tinka:
  • sėklų daiginimui
  • kambarinių augalų persodinimui / žemės papildimui vazonuose
  • šiltnamio lysvės gerinimui (ypač jeigu lysvėje dominuoja molis arba priemolis)
«Juodžemis ir kokoso substratas puikiai dera tarpusavyje, vienas yra turtingas mikroelementais, o kitas- sulaiko vandenį, šilumą ir užtikriną dirvos purumą. Rekomenduoju pradedantiesiems sodininkams bei vazoninių gėlių mylėtojams »
Saulė Liatukė
augalų mylėtoja
2

Kokoso substratas + kompostas + pelenai

Kokoso substrato mišinis braškėms
kokoso substrato mišinis su kompostu ir pelenais
Šis žemės mišinio receptas labiausiai tinka braškių ir žemuogių sodinukams. Paimkite supresuotą kokoso lukštų briketą, išmirkykite jį (detali kokoso substrato paruošimo instrukciją rasite ČIA). Paruoštą kokoso lukštų substratą sumaišykite su kompostinė žemė ir pelenais santykiu:
  • 2 dalis kokoso substrato
  • 3 dalis kompostinės žemės
  • 0.5 dalies pelenų
Paruoštą mišinį suberkite į vazoną ir pasodinkite braškių sodinuką, nepamirškite palaistyti!
Kokoso pluoštas puikiai sulaiko drėgmę, šilumą ir suteikia dirvai purumo, todėl braškės ir žemuogės lengvai įsišaknis, bei išskleis daugiau lapų. Kompostinė žemė turi daug maistingų medžiagų, kurios užtikrins augalų stiprumą ir uogų gausumą, o pelenai, dėl fosforo ir kalio gausos, suteiks braškių uogoms saldumo.
Tuo atvėju, jeigu lysvėje jau auginate braškės ar žemuoges ir norėtumetė saldesnių uogų galima pavasarį šalia braškių krūmelių paberti pelenų o ant viršaus užberti kokoso substrato, kuris tarnaus kaip mulčias. Detalus video apačioje:
3


Kokoso substratas + Biohumusas

kokoso substrato mišinis su biohumusu
kokoso substrato mišinis su sliekų kompostu
Biohumusas dar kitaip vadinamas vermikompostu, yra gaminamas Kalifornijos sliekų pagalba. Sliekai perdirbdami kompostą gamina labai derlingą substratą, kuris turi visą spektrą makro ir mikroelementų, gerųjų bakterijų, vitaminų, fermentų ir aminorūgščių (ypač naudingų humino rūgščių).
Kokoso substratas ir vermikompostas (dar kitaip sliekų kompostas) pagerina vienas kito savybes, kadangi kokoso pluoštas puikiai sulaiko drėgmę, šilumą bei yra purus, o biohumusas yra turtingas maisto medžiagomis (tačiau sunkiai praleidžia vandenį, bei mėgsta su laiku sukristi), todėl maišant šiuos abu substratus galima gauti labai gausu derliu.
Žemės mišinio receptas yra labai paprastas:
Paimkite supresuotą kokoso lukštų briketą, išmirkykite jį (detali kokoso substrato paruošimo instrukciją rasite ČIA). Paruoštą kokoso pluošto substratą sumaišykite su sliekų kompostu santykiu 8 : 2, t.y

80 % kokoso substrato + 20 % biohumuso (vermikomposto)

Biohumuso ir kokoso žemės mišinis puikiai tinka:
  • sėklų daiginimui
  • nualinto dirvožemio biopusiausvyros atstatymui
  • šiltnamio bei daržo lysvės tręšimui
  • kambariniams augalams (kurie mėgsta neutralią terpę, t.y. pH 6.0- 7.5 )
Beje, kokoso lukštų substratas taip pat kaip ir biohumusas dirvoje išlieka tiek pat laiko, t.y. iki 3-4 metų, todėl tai yra ne tik ekologiškas, bet ir taupus tręšimo būdas.

Šaltiniai: https://en.wikipedia.org/wiki/Vermicompost
https://gardening-abc.com/growing-strawberries-in-coco-coir/
https://www.earthmix.net/post/how-to-use-coconut-coir
Turite klausimų? Mielai atsakysime

facebook
info@roterna.lt
tel. 868575755
Made on
Tilda